Aktualna pozycja :

Start Aktualności Mercedes SBC Naprawa
PDF Drukuj Email

Oferujemy Państwu pełną ofertę usług związaną z naprawami układów hamulcowych SBC (Sensotronic Brake Control) w modelach W211 i S211 (Klasa E sedan i kombi), C219 (CLS) oraz R230 (SL).

Oferujemy usługę przeprogramowania liczby naciśnięć pedału hamulca , limit czasu użytkowania oraz pełną regenerację pompy wysokiego ciśnienia układu w mercedesach W-211 oraz W-219

Jeżeli na wyświetlaczu pojawia się komunikat SERVICE BRAKE VISIT WORKSHOP albo SERVICE BREMSE WERKSTATT AUFSUCHEN w kolorze szarym to komunikat ten oznacza, że jest problem związany z układem hamulcowym.

W tym wypadku konieczne jest przeprogramowanie modułu sterującego SBC Koszt operacji to 400 Pln.

Najczęściej spotykaną przyczyną jest przekroczenie czasu eksploatacji jednostki elektrohydraulicznej SBC. W takim przypadku diagnostyka komputerowa wykazuje najczęściej kod usterki C249F którego nie można skasować lub po skasowaniu i ponownym włączeniu zapłonu problem powraca.

 

 

 

 

 

 

 

 

W przypadku zaświecenie się wyświetlacza na czerwono , system informuje nas o poważnej awarii systemu hamulcowego W tym wypadku konieczna  jest diagnostyka systemu SBC, przeprogramowanie modułu sterującego SBC oraz regeneracja układu pompy wysokiego ciśnienia.  Koszt operacji to 1200 Pln.

 

 

 

 

 


W przypadku czerwonego komunikatu na desce rozdzielczej , należy pamiętać że układ hamulcowy przechodzi do trybu awaryjnego oraz układ wspomagania przestaje działać , co skutkuje złą skutecznością hamowania , utratą mocy silnika oraz brakiem możliwości włączenia biegu (skrzynia automatyczna)

              Jak Wysyłać SBC do regeneracji

                                     Przed demontażem Pompy SBC należy pamiętać

1 - Wykonać diagnostykę systemu SBC i zanotować kody usterk oraz wydruk dołaczyć do wysyłki.

2 - Dokonać wizualnej oceny zestawu wskażników i określić kolor wyświetlanej informacji

3 - Sprawdzić czy wspomaganie hamulców działa prawidłowo

4 - Zdeaktywować pompę za pomocą odpowiedniego urządzenia diagnostycznego

5 - Zdemontować pompę zabezpieczając otwory przewodów hamulcowych

6 - Zapakować pamietając o starannym zabezpieczeniu przesyłki oraz dołączyć powyższe informacje.

 

Proszę wysyłać pompy na adres firmy podany w zakładkach .Po weryfikacji pompy oddzwonimy do Państwa i ustalimy zakres naprawy który nie przekroczy napewno 1000 zł netto.

Da warsztatów i serwisów samochodowych roabaty . Kontakt pod numerami 58 5528331 , 58 552 88 88 lub kom 502 504 472