Aktualna pozycja :

Start Mercedes Nowe pompy SBC
PDF Drukuj Email

Miło nam poinformować Państwa że w naszej firmie dostępne są od stycznia 2016 roku fabrycznie nowe pompy SBC firmy Bosch do wszystkich modeli Mercedesa W-211.

 Posiadamy na stanie wszystkie referencje i numery pomp SBC do wszystkich modeli i typów mercedesa W211 ,CL , itd .

b_200_150_16777215_0___images_stories_sbc-211a.jpg

Wszystkie nowe pompy  SBC posiadaja pełną gwarancję producenta czyli firmę Bosch . Ceny pomp SBC  wahają się w granicach 4950 zł brutto do 5100 zł brutto w zależności od typu. Montaż w naszej firmie gratis. Cena może nieznacznie wzrosnać przy konieczności wymiany płynu hamulcoweg (ok 70 pln). Jednak warunkiem tak dobrej ceny jest zdanie starej uszkodzonej pompy . W przypadku nie zwrócenia starej pompy cena wzrasta o 360 pln.

Na wszystkie nowe pompy SBC klient dostaje od naszej firmy gwarancję pisemną Bosch oraz fakturę zakupu i montażu.

Poniżej opiszemy warunki zdawania uszkodzonych pomp .

Często zadawane pytania

- Ile trwa wymiana pompy w naszej firmie.

 Kompletna wymiana agregatu SBC w naszej firmie trwa do 2 godzin . Procedura wymiany polega na deaktywacji pompy w celu upuszczenia ciśnienia z układu hamulcowego oraz zasobnika ciśnienia . Następnym krokiem jest sprawdzenie jakości płynu hamulcowego pozostałego w układzie . Po wymianie pompy oraz sprawdzeniu stanu przewodów hamulcowych ,następuje procedura odpowietrzania układu hamulcowego za pomocą specjalnego zbiornika nadciśnieniowego oraz testera diagnostycznego. Koniec procedury odpowietrzania kończy się aktywacją pompy SBC.

 
- Czy każdy numer pompy pasuje do mojego samochodu.

Niestety nie. każdy model mercedesa ma inną referencję pompy . Mimo że pompa wygląda identecznie różnią się jednak oprogramowaniem . I często pompa nie chce prawidłowo działać

W celu prawidłowego dobrania pompy ważnych jest kilka elementów. W celu prawidłowego skatalogowania pompy należy podać nam numer bosch agregatu oraz numer sterownika SBC na poniższych zdjęciach .

Warunki przyjęcia uszkodzonej Pompy SBC

Warunkiem przyjęcia pompy  i zwrotu kaucji jest :

- Nieuszkodzone śruby silnika, sterownika , nie złamany kruciec zasilania płynu hamulcowego.

- Nie uszkodzone gwinty przewodów hamulcowych oraz brak uszkodzeń mechanicnych i śladów      rozbierania .

- Nieuszkodzone gniazdo wtyczki sterownika oraz nie skorodowane piny sterownika

Wstępna weryfikacja następuje w naszej firmie po wysłaniu uszkodzonej pompy do naszej firmy

Po pozytywnej weryfikacji na państwa konto wpłynie kwota kaucji w wysokości 360 pln.

Czy mogę zamontować pompę SBC w innym warsztacie zakupioną w naszej firmie
Nie widzimy przeszkód aby agregaty zakupione w naszej firmnie były montowane w innych warsztatach . Zalecamy jednak szukanie warsztatów autoryzowanych aby uniknąć błędów przy montażu. Gwarancja na agregaty obejmuje całą Unię europiejską . Jeśli niezależny warsztat wymieniający posiada odpowiedni sprzęt oraz wiedzę , po konsultacji z nami może jak najbardziej wymienić nową pompę.